Boloňský psík Ben Drahokam Holešova

Andrea Zmeškalová
Přerov
+420 608 322 394
andreagriesova@seznam.cz

Informace o nás

V roce 2013 vznikla v naší domácnosti myšlenka pořídit si chlupatého mazlíčka. Této chvíli předcházelo několikaměsíční přesvědčování manžela, když jsem konečně dostala "zelenou" začala jsem hledat vhodné plemeno.

Vzhledem k našim alergiím na vše možné a zejména bydlení v bytě, to měl být pejskek menší, nealergizující a hlavně bezva parťák na výlety do budoucna vhodný k dětem.

Po "pročesání" různých webových stránek byla volba jasná - bude to boloňský psík s PP. V té době jsme neměli o výstavách, CAJCech, CACIBech, šampinech atd. ani páru ...

Nastalo další kolo hledání chovatelské stanice. Přála jsem si, aby byla blízko pro možnost pozdějšího kontaktu, pomoci a případného hlídání.

Někdy v srpnu/září 2013 jsem objevila chovatelskou stanici Drahokam Holešova. Ihned jsem kontaktovala paní chovatelku Aničku Potůčkovou. Další krytí bylo plánováno v lednu/únoru 2014. Řekla jsem si, že pár měsíců čekání na mého vysněného pejska už vydržím a nechala se zapsat jako zájemce o štěňátko.

Během celé doby jsme byli v kontaktu a řešili všemožné otázky ohledně chovu BP, zda fenku či pejska, někdy v průběhu tohoto období vznikla myšlenka zkusit pejska vystavovat. Řekli jsme si, že to zkusím a když nás to bude všechny bavit, tak by to mohl být i náš nový koníček, budeme mít cíl pejska něco naučit a dosáhnout společných cílů.

Po úspěšném krytí a potvrzení březosti fenky Marilyn jsme byli jako na trní ... až nastal náš vysněný den 22.3.2014, kdy se v CHS Drahokam Holešova narodila 4 štěňátka - 3 holky a 1 kluk - náš Beník.